انسان شناسی و فزهنگ
انسان شناسی، علمی ترین رشته علوم انسانی و انسانی ترین رشته در علوم است.

چهارمین برنامه تابستانه انسان‌شناسی و فرهنگ: شکل پژوهش و نحوه ارائه آن

پوستر: محسن صف‌شکن

چهارمین جلسه از سری برنامه‌های تابستانه انسان‌شناسی و فرهنگ با عنوان «شکل پژوهش و نحوه ارائه آن» روز سه‌شنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد. استاد این برنامه که با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود در آن، به معرفی قابلیت‌های سه نرم‌افزار کارآمد Word، Powerpoint و Indesign که در تعیینشکل ارائه پژوهش‌ها موثرند پرداخته و برخی از اصلی‌ترین تکنیک‌های استفاده از آن‌ها را معرفی می‌کند.

این برنامه مثل سایر برنامه‌های تابستانه، در وهله اول برای آن دسته از پژوهشگران اجتماعی و اعضای انسان‌شناسی و فرهنگ تدارک دیده شده که مهارت‌های نرم‌افزاری‌ای در حد متوسط یا ضعیف داشته و جهت ارائه بهتر کارهای خود نیازمند ارتقاء آن‌ها هستند.

در این برنامه ها تلاش می شود علاقمندان با ضروری ترین ابزارها، روش ها و مهارت های کار پژوهشی آشنا شوند. بدین منظور پژوهشگران انسان شناسی و فرهنگ، بسته های آموزشی‌ای را تهیه کرده اند که در آنها مهارت های اساسی و کاربردی برای پژوهشهای عملی در زمینه های اجتماعی آموخته می شوند.

این برنامه ها همچنین فرصتی برای همگان است تا با اصول و روشهای تجربی علمی در این حوزه ها آشنا شده و نیز جایگاهی برای بحث و تبادل نظر آزادانه و در عین حال امکان یافتن برای شروع یک پژوهش یا کار واقعی در زمینه ای نظری یا عملی در علوم اجتماعی است. هم از این رو ما از تمام دوستان علاقمند به بالا بردن مهارت خود و آمادگی یافتن برای مشارکت بیشتر در فعالیت های انسان شناسی و فرهنگ و یا شروع به کار کاربردی در این زمینه، دعوت می کنیم در این برنامه ها شرکت کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این نشست و نیز ثبت‌نام، با روابط عمومی انسان‌شناسی و فرهنگ به آدرس anthropology.ir@gmail.com مکاتبه فرمایید.

زمان برگزاری برنامه: روز ۴ شهریور ۱۳۹۳، از ساعت ۵ تا ۸ بعدازظهر

مکان: تهران، خیابان انقلاب، بین خیابان ولیعصر و فلسطین، نبش خیابان برادران مظفر جنوبی، پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد، شماره ۱۱۷۶

 

فهرست برنامه نشست‌های علمی انسان شناسی و فرهنگ در تابستان:

۱۴ مرداد: اصول و نکات کاربردی در پروپوزال نویسی: دکتر جبار رحمانی

۲۸ مرداد: قابلیت های GIS برای پژوهش های اجتماعی:خانم پریسا بالایی

۱۸ شهریور: آشنایی با ابزارهای دیجیتال در تحقیقات مردم نگارانه: دکتر مهرداد عربستانی

۲۵ شهریور: شیوه نگارش متون علمی: خانم فاطمه سیارپور