انسان شناسی و فزهنگ
انسان شناسی، علمی ترین رشته علوم انسانی و انسانی ترین رشته در علوم است.

دومین برنامه تابستانه انسان‌شناسی و فرهنگ: پدیدارشناسی؛ از نظریه تا روش

پوستر: محسن صف‌شکن

دومین جلسه از سری برنامه‌های تابستانه انسان‌شناسی و فرهنگ با عنوان «پدیدارشناسی؛ از نظریه تا روش» روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد. استاد این برنامه که با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود دکتر شایسته مدنی، مدیر مرکز اسناد انسان‌شناسی و فرهنگ است.

در این برنامه ها تلاش می شود که علاقمندان با ضروری ترین ابزارها و روش ها و مهارت های کار پژوهشی آشنا شوند. بدین منظور پژوهشگران انسان شناسی و فرهنگ، بسته های آموزشی را تهیه کرده اند که در آنها مهارت های اساسی و کاربردی برای پژوهشهای عملی در زمینه های اجتماعی آموخته می شوند.

این برنامه ها همچنین فرصتی است برای همکان برای آشنایی با اصول و روشهای تجربی علمی در این حوزه ها و جایگاهی برای بحث و تبادل نظر آزادانه و در عین حال امکان یافتن برای شروع یک پژوهش یا کار واقعی در زمینه ای نظری یا عملی در علوم اجتماعی. هم از این رو ما از تمام دوستان علاقمند به بالا بردن مهارت خود و آمادگی یافتن برای مشارکت بیشتر در فعالیت های انسان شناسی و فرهنگ و یا شروع به کار کاربردی در این زمینه، دعوت می کنیم در این برنامه ها شرکت کنند.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام با روابط عمومی انسان‌شناسی و فرهنگ به آدرس anthropology.ir@gmail.com مکاتبه فرمایید.

زمان برگزاری برنامه: روز ۲۱ مرداد ۱۳۹۳، از ساعت ۵ تا ۸ بعدازظهر

مکان: تهران، خیابان انقلاب، بین خیابان ولیعصر و فلسطین، نبش خیابان برادران مظفر جنوبی، پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد، شماره ۱۱۷۶

فهرست برنامه نشست‌های علمی انسان شناسی و فرهنگ در تابستان:
۱۴ مرداد: اصول و نکات کاربردی در پروپوزال نویسی: دکتر جبار رحمانی
۲۸ مرداد: قابلیت های GIS برای پژوهش های اجتماعی:خانم پریسا بالایی
۱۸ شهریور: آشنایی با ابزارهای دیجیتال در تحقیقات مردم نگارانه: دکتر مهرداد عربستانی
۲۵ شهریور: شیوه نگارش متون علمی: خانم فاطمه سیارپور