انسان شناسی و فزهنگ
انسان شناسی، علمی ترین رشته علوم انسانی و انسانی ترین رشته در علوم است.

به گیرنده ای ناشناس (undisclosed – recipient)

داستان های فیشینگ و حمله به قربانی، شخصیت واقعی در میدان خیالی حادثه

اسپم ، قصه بافی و شعبده ای از دنیای الکترونیک هم هست که از قابلیت اینترنت برای جعل هویت زمان ومکان سود می برد. ژانر های متفاوتی دارد. با نام ها و بقولی” اکانت” واقعی بازی می شود. هم خیالپردازی هایی کودکانه اند هم مجرمانه. در آنها صحبت از قانون وحقوق و اعتماد و عشق به هم نوع ، حتی پایبندی به علم و منبع تحقیق موج می زند. در این گفتگوی واقعیت وخیال ، بخشی از ماجرا واقعی است؛ بخت آزمایی ملی یورو میلیون، واقعأ در انگلستان ، وجود خارجی دارد. برای شرکت در قرعه کشی، شما باید بلیط بخرید ولی در اینجا شماره بلیطی به شما ارائه می شود که در نوع دیگری از قرعه کشی، برنده شده است. وقتی کنجکاو شدید، فقط برای رعایت موارد قانونی باید مالیاتش را پیشاپیش بفرستید. اوگادوگو، واقعا پایتخت بورکینا فاسو است. در صندوق بانکی از این کشور آفریقایی، هزاران دلار پول در انتظار شما است .. نام بانک ها، سازمان ها و شخصیت های بین المللی مثلا سازمان ناسا ، واقعی است.تاریخ ها را خیلی دقیق با روز و ماه می نویسند. داستان های اسپم درطراحی چهره شخصیت ، گره افکنی و گره گشایی روانشناسی خاصی دارند؛ دختری ۲۲ ساله اهل کنیا ، قربانی ماجرا است ، او با آه وافسوس و گریه به اطلاع شما میرساند که نیازمند کمک است. او دارای معذوریت خاصی است که شما باید در گشودن گره کارش، پا پیش بگذارید . برای اطمینان شما ، ساعت وروز و آدرس الکترونیکی دقیق سایتی که خبر سقوط هواپیمای سسنا ۲۱۰ حامل پدرش وزیر راه کشور آفریقایی ی کنیا را منتشر ساخته ، به اطلاع می رساند. نامادری بدجنس وعموی جفا کار مانع رسیدن دختر به ثروت شده اند. اما خانم کریستین کیپکالیا کانس فهمیده که پدر مرحوم اش ثروتی کلان هم برای او بجای نهاده است، لیکن بنا به وصیت پدر مرحوم اش، برای دستیابی به این ثروت پنهان، یا باید ازداج کند یا قیم به بانک معرفی نماید. نامادری بدجنس ، قصد جانش را دارد ، اما خیالتان راحت باشد ، او الان از کشور فرار کرده و در بورکینا فاسو است. شما که آدم خوش شانسی هستید ، فقط قول بدهید که آدم وفاداری باشید ، بروید قیم این دختر جوان و مشتاق تحصیلات عالیه بشوید و ۳۰% از کل ۶ میلیون وسیصد هزار دلار را دستمزد بگیرید. شاید هم بادوشیزه Christina kipkalya kones ازدواج کردید. اما فعلأ راز دار باشیدو به کسی بروز ندهید.(پیرنگ این قصه به صورت های مختلف تکرار شده است ) رئیس بانکی در غنا ، شما را به همدستی در بلند کردن میلیون ها دلار پول از بانک اش دعوت می کند و مخفیانه ( در سطح اینترنت البته) اسم و آدرس و شماره تلفن خود را می فرستد، چنان که گویی آن را در نامه ای محرمانه فقط برای یک نفر پست کرده است. گره های داستان او متفاوت است ، اما روش گره گشایی هم مشخص است. خانمی دیگر از شما دعوت می کند تا ۲۲ میلیون دلار پول او را برای ساختن مسجد وکلیسا بپذیرید.

بزودی اسپم های گفتگوی واقعیت وخیال وارد زبان وجامعه ایران می شود. اما در حال حاضر اسپم فارسی ، نوع تازه ای از روایت در دنیای مجازی است که فرد هک شده را به میدان خیالی حادثه می اندازد. در این نوع داستان کوتاه، مخاطب معنای تازه ای دارد. طرح وتوطئه یا پیرنگ، دامی برای حمله به قربانی یا مخاطب مهربان است. زمان و مکان، بی معنی است. یک اسپم فارسی زبان، از اسپانیا بدستم رسید که خبر فاجعه ای را به اطلاع می رساند. تقاضای کمک ، بسیار فوری بود. بعد هم سه نامه دیگر با آدرس های مجازی انگلیس و ایتالیا که در همه آنها، دوستان نزدیک ویکی از همکاران دانشگاهی مورد ضرب وشتم قرار گرفته و با اسم ورسم تقاضای ارسال کمک اورژانسی از طریق بانک هایی در اسپانیا و لندن کرده بودند.چهارمی هتل اش در میلان آتش گرفته و اسناد و مدارک و کیف پولش سوخته و آجل وفوری خواسته بود که دریافت کننده، رضایت خودش را برای کمک اعلام دارد تا طرف، راه انتقال پول به صورت تلگرافی از بانک داخلی به بانکی خارجی را به او بگوید. با نامه اول ، شوکه شدم چون طرف از همکاران نزدیک من بود. چند تلفن زدم ولی با نامه های بعدی ، منتظر واکنش همکارانم ماندم و این نامه بدستم رسید :

دوستان عزیز

بعید نیست که پیغامی بی ربط با اکانت من بدست شما رسیده باشد

خواهشمندم ترتیب اثر ندهید .اکانت من هک شده است

با بهترین آرزو ها

حدود یک سال پیش ، مژده داده شد که در لاتاری، ده میلیون دلار برده ام. خوشبخت ترین آدم دنیا بودم که به سرزمین رؤیایی ام هاوایی دعوت می شدم. بعد هم به عنوان مشتری ی بزرگترین شرکت مالی آمریکا یعنی “وسترن یونیون” ، یکصد هزار دلار بردم و نماینده شرکت در به در به دنبالم می گشت تا وجه رابرایم بفرستد. اخیرأ هم هشتصد هزار پوند دیگر برنده شدم. به اضافه این که بلیط رفت وبرگشت مجانی واتاقی دریک هتل پنج ستاره برایم رزو شده بود ! دسته سوم ، دامی دیگر برای phishing و قربانی سازی از فرد کنجکاوی است که ترغیب می شود تا روی ایمیل ارسالی کلیک کند. این فیشینگ ها از طریق ترغیب ، برای حمله طراحی شده اند. به تازگی اسپم هایی می رسدکه با اندک تغیراتی در طرح و پیشبرد قصه ، از روی نوشته های دیگران و الگو های جعلی اولیه ، بلند شده است. اسپم های شبه علمی نوع دیگری از این ژانر کودکانه است که اهدافش برای من ناشناخته مانده است.

در اینجا با حذف برخی مشترکات ( از جمله تقاضای نام و مشخصات در آخر نامه ها) چهار دسته اسپم های دراماتیک تر ، مرور می شود:

اسپم های شریک طلبی و جلب ترحم

اسپم عاشقانه

اسپم جایزه

اسپم شبه علمی

اسپم های شریک طلبی و جلب ترحم :

شما وارث یک تاجر طلا هستید

با اعتماد وصداقت از دفتر آقای عیسی احمد

مدیرحواله ها و ارز بانک آفریقا اوگادوگو پایتخت بورکینا فاسو

با عرض احترام

من ایمیل شما را از پایگاه داده های انسان دوستانه در اداره بدست آوردم ؛ نام من آقای عیسی احمد است . من حسابدار مرحوم آقای موریس تامپسون آمریکایی بودم که پیش از مرگ اش عامل تجارت طلا در بورکینا فاسو بود. آن مرحوم بسیار انسان دوست بود . او وصیت کرد که ما باید به انتخاب خودمان، ۱۶ میلیون و ششصد هزار دلار از اموال او رابه یکی از افراد خارج از کشور بپردازیم. من به صورت اتفاقی ، ایمیل شما به عنوان کسی که باید از این خواسته بهرمند شود را بیرون کشیده ام . بویژه علاقمندم تا این پول را از بانک بگیرم ، زیرا آنها بمن به عنوان حسابدار آن مرحوم اطلاع داده اند که تا قبل از پایان سال ۲۰۱۱ حتمأ کسی که از این پول ،بهره مند می شود را معرفی کنم. وگرنه بر اساس قوانین محلی ،پول به خزانه داری دولت واریز خواهد شد. این نهایت آرزوی من است که خواست رئیس مرحومم آقای موریس تامپسون را بر آورده سازم ، زیرا او و همسرش تلما تامپسون و دخترشان شرلی تامپسون دیگر در قید حیات نیستند.
درصورت تمایل ، لازم است که فورأ پروسه فراهم آوردن اسناد را با یاری یک خبرۀ حقوقی آغاز کنید. پیشنهاد من این است که برای ارائه جزئیات بعدی فورأ با من تماس بگیرید و بیاد داشته باشید که بانک فرصتی اندک در اختیار ما نهاده است . لطفأ سریع اقدام کنید. من منتظرپاسخ بی درنگ شما هستم. در ضمن تقاضا می کنم در پاسخ، اطلاعات مورد نظرخود را در اختیار من بگذارید و این کار از طریق ایمیل خصوصی انجام شود. نام/ نام فامیل کامل / جنسیت /سن / کشور / پاسپورت یا عکس / شغل / شماره موبایل شخصی / شماره فکس خودتان.

هر سؤالی از من دارید بپرسید و من قول می دهم که هرگونه شک و شبهه ای را مرتفع سازم.

من دختر شاهزاده مقتول امبوگو هستم

عزیزم لطفأ به من کمک کن

عزیز تر از جانم

من آدرس ایمیل شما را هنگامی که در پی کسی بودم که او را از آن خودم بدانم، از جستجوگر یاهو توریست بدست آوردم . واقعأ دوست دارم رابطه حسنه ای با شما داشته باشم و در تصمیم خودم برای ارتباط باشما دلیل قانع کننده ای دارم. من به این دلیل با شما تماس گرفتم که در وضعیت خاصی هستم. من دوشیزه امبوگو ادواردز ۲۴ ساله دختری از لیبریا و تنها صبیه شاهزاده مرحوم امبوگو ادواردز هستم که معاون اول وزیر امنیت ملی تحت رهبری پرزیدنت چارلز تیلور بود ، کسی که اینک پس از آن که بسیاری از افراد کشته شدند الان در تبعید بسر می برد. پدر من توسط دولت چارلز تیلور بقتل رسید. اوپدر مرا به کودتا متهم ساخت. من به خاطر بد رفتاری نامادری ام مجبور شدم که با شما تماس بگیرم . نقشه او این است که پس از مرگ غیر مترقبه پدر عزیزم ، تمام ثروت و املاک پدر مرحومم را از چنگ من در بیاورد . در ضمن من می خواستم به اروپا فرار کنم ولی او پاسپورت بین المللی و تمام اسناد ارزشمند مربوط به سفرم را پنهان کرد . اما خوشبختانه آن زن خبر ندارد که من فایل مربوط به پدرم که حاوی اسناد مهمی است را کجا نگهداری می کنم.

من تصمیم گرفتم که به کمپ پناهندگان بگریزم و الان هم در پناه کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل در شهر اوگادوگو در جمهوری بورکینا فاسو هستم . من به خاطر ایجاد یک رابطه دراز مدت بیزینسی و همکاری سرمایه گذاری در کشورتان با شما تماس گرفته ام . پدرم که خاطره اش گرامی باد مبلغ ۸.۵۰۰,۰۰۰.۰۰ دلار آمریکایی را در بانک به حساب من به عنوان یکی از نزدیکانش بودیعه گذارده است. با وجود این من در مورد ارث خودم اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهم داد تا بپذیرید که برای انتقال وبهره برداری از این سرمایه ، همدست من باشید.

در صورتی که در سرمایه گذاری بمن کمک کنید ، دوست دارم تحصیلاتم را به اتمام برسانم. در هنگام شروع بحران من دانشجوی سال اول دانشگاه بودم . هدف من این است که با اختصاص ۴۰% از کل سرمایه به شما ، زحمات شما را جبران کنم . بقیه اش هم برای سرمایه گذاری بخودم اختصاص دارد . به این دلیل باشما تماس گرفتم. برای اطمینان خاطر تمام ارتباطات ما باید از طریق این آدرس ایمیلی صورت بگیرد. به محض دریافت پاسخ مثبت شما که حاکی از تمایلتان باشد. من بلافاصله دست بکار می شوم .من هم پیامی فوری برای شما خواهم فرستاد که قابلیت وتمایل شما برای ورود به این معامله را تأئید خواهد کرد. من در خوابگاه خانم ها اقامت دارم و در انتظار پاسخ فوری و مثبت شما هستم. لطفا این موضوع را تا هنگامی که سرمایه منتقل نشده است پیش خودتان نگهدارید و فاش نکنید.

محبوب شما مورین

تاجری در شرف مرگ

با ۳۵ میلیون دلار پولِ مخفی

دوستان عزیز

سه شنبه ۱۳ نوامبر ۲۰۱۲ ساعت ۵۷/۷ صبح

نمی خواهم با خواندن این نامه دلتان برای من بسوزد ، زیرا معتقدم که هر کس روزی خواهد مرد . نام من عمر حسن است و تاجری در دوبی از امارات متحده عربی هستم . من مبتلا به سرطان مری هستم، همه جور معالجه ای انجام داده ام و حالا دیگر بر اساس نظر متخصصان، ماه های آخر را می گذرانم . من همیشه هم البته خوب نزیسته ام ، هرچنه واقعآ هم جز به کارم نیاندیشیده ام . حتی به خودم هم زیاد فکر نکردم . اینک که خداوند مرا به سوی خود فراخوانده است ، تمام املاک ودارایی ام را به اقوام وچند دوست نزدیکم بخشیده ام. امید وارم خداوند بر من رحمت آورد. از این رو تصمیم دارم بخشی از دارایی ام را به موسسات خیره اختصاص دهم شاید این آخرین عمل خیر در زندگی من باشد. بخشی از ثروتم را به موسسات خیریه در امارات، الجزیره و مالزی بخشیدم. حالا که حالم به وخامت گرائیده ، ادامه این کار از عهده من به تنهایی خارج است. یکبار از تعدادی اقوام خواستم تا یکی از حساب های من را به بندند و پولی را که دارم بین مؤسسات خیریه در بلغارستان و پاکستان تقسیم کنند . آنها از این کار سر باز زدند و پول را بین خودشان تقسیم کردند . از این رو دیگر به آنها اعتمادی ندارم زیرا به آنچه که برای شان نهاده ام راضی نیستند. باقی مانده پول من که کسی از آن خبر ندارد ۳۵ میلیون دلار $۳۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰ است که آن را نزد یک شرکت مالی ی کاملا امن در خارج گذاشته ام. از شما می خواهم بمن کمک کنید تا این پول را بگیریم وبه سازمان های خیریه بسپاریم. برای وقت و خدمت شما ۳۵% کنار گذاشته ام. لطفا به محض این که ایمیل را دریافت کردید با راستی و صداقت مرا مطلع سازید. با احترامات عمر حسن

۲۱ میلیون دلار برای شما ( قصه ای دو مرحله ای و دارای تعلیق)

من دوشیزه روی میراندا هستم و ایمیل شما را ازطریق جستجویی شخصی بدست آوردم و می خواهم که پولم را بشما وگذارم . من وصیت کرده ام که $۲۱,۰۰۰,۰۰۰ بشما واگذار شود و این تنها پولی است که در حساب من مانده است . واقعأ اگر می خواهید بدانید که چرا من این مبلغ را بشما وا می گذارم و شما می خواهی که این پول به حسابتان واریز شود ،لطفا با مدیریت بانکی که بلافاصله بعد از تماس ، اسم و آدرسش اش را برایتان میفرستم تماس بگیرید. بانک من در انتقال این پول که برایتان وصیت شده به حساب شما کمکتان خواهد کرد. اینک من در بیمارستان هستم و با لپ تاپ با شما تماس می گیرم . بلا فاصله بعد از تماستان داستان خودم را برایتان خواهم گفت . لطفأ به من ایمیل بزنید . تشکر از فهم شما . در پناه خدا

چون آدم خدا ترسی هستید، از زیمبابوه با شما تماس گرفتم ؛ اما کسی نفهمد

جورج دوبه

ژوهانسبورگ ِ ، آفریقای جنوبی ( تلفن و ایمیل )

روز بخیر

من جورج دوبه ، شهروند زیمبابوه ، ۳۳ ساله و پسر رئیس دزموند ر. دوبه هستم که در کشاکش های سرزمین در زیمبابوه کشته شد . من آدرس شما را هنگامی که در جستجوی یک آدم خدا ترس خارجی بودم پیدا کردم که می توانید یک معامله مالی را با اطمینان انجام دهید ، آنگاه تصمیم گرفتم با شما نامه نگاری کنم .پدر مرحومم یکی از چند ملاک ثروتمند زیمبابوه ای بود که در کمال خونسردی به خاطر پشتیبانی های معروفش که زبان زد است بقتل رسید .من چندین سال آشفته بودم ، اما کاری از دستم بر نمی آمد. تا این که پیغامی از یکی از وکلای بین المللی پدرم در یافت کردم که پدر مرحومم رئیس دزموند ر. دوبه مبلغ$۲۳,۵۰۰,۰۰۰.۰۰۰ به اسم من در محل امنی ، اینجا در آفریقای جنوبی است برای من کنار گذاشته است که حالا به دلایل امنیتی ، جزئیاتش را بشما نمی گویم . او تمام اسناد مربوطه را در اختیار من گذاشت و خواست که آن را برای آینده خودم و خانواده ام بکا ر بیاندازم ، گویی او آینده پرخطر در زیمباوه را حدس می زد . امروز از شما خواهشمندم به من کمک کنید تا این پول را از آفریقای جنوبی خارج سازیم. چون قصد سرمایه گذاری در این کشور راندارم، پس اگر کمک کنید تا آن را در کشور شما و در شغلی مناسب و پرسود بکار بیندازیم ، شریک خواهیم شد . از آن جا که من ومادرم هیچ تجربه تجارتی نداریم، مایلم تا ۲۵ در صد از کل پول را به خاطر همکاریتان بشما بدهم . شما می توانید برای اطلاع از وضع کشور من به سایت های زیررجوع کنید….

یادتان باشد این معامله به خاطر سلامت وامنیت خانواده من نیازمند حد اکثر رازداری است . هروقت به من جواب دادید جزئیات را برایتان می نویسم

شعبه مرکزی از این پول خبر ندارد

بیائید با کمک دو دستیارم آن را بلند کنیم

دوست عزیز

من تماس با شما را از اداره تجارت خودمان در غناپیدا کردم . اسم من دکتر پل نانا است و رئیس شعبه ای از بانک تشی نونگوآ Teshie Nungua و ۴۶ ساله و متأهل صاحب سه فرزند هستم . البته به خاطر روز افزون شدن اسپم ها چندان هم خوشم نمی آید که این نامه را برای شما بفرستم چون ممکن است فکر کنید که این هم یک اسپم دیگر است . اما این یک معامله سود آور دو طرفه است . به عنوان رئیس بانک وظیفه من این است که اطلاعات مالی را برای اداره مرکزی در شهر اکرا Accra) )بفرستم . در جریان جستجو های مالی آخر سال ۲۰۱۲ متوجه شدم که اداره ای که مدیر آن هستم ۲۴ میلیون دلار سود برده است که اداره مرکزی از آن خبر ندارد و خبر دار نخواهد شد. بنابر این من آن را بدون حق برداشت در حساب سپرده (به صورت شناور ) گذاشتم . به عنوان رئیس شعبه من حق دسترسی مستقیم به این پول را ندارم ، بنابراین من مجبورم از شما بخواهم که واریز این پول به حساب خودتان را بپذیرید . هدف من این است که ۲۵% این پول متعلق بشما باشد ۷۵% هم متعلق به من و دو همکارم باشد که این پول را به حساب شما واریز می کنند . مطمئن باشید که در این بیزینس هیچ خطری برای شما وجود ندارد . فقط یک انتقال از بانک به بانک است و فقط از شما می خواهم که به نقش depositor اصلی این سرمایه ( یعنی کسی که این پول را به بانک گذارده است ) ظاهر شوید . اگر این پیشنهاد را بپذیرید . منهم پاسخ به موقع شما را تأئید می کنم ، آنوقت در مورد این که شما چطوری سهم ما را نزد خودتان نگهدارید صحبت می کنیم… دکتر پل نانا

خودتان را به عنوان فامیل متوفی جا بزنید

از الاحاجی : مصطفی عبدالجلیل -مدیربخش حوالجات وارز بانک آفریقا(BOA)
اوگادوگو بورکینو فاسو

من در اداره واز منبعی انسان دوستانه به ایمیل شما دست یافتم و من مدیر حوالجات و ارز بانک آفریقا ( (BOA) در اوگادوگو هستم

ما کشف کردیم که مبلغ۵/ ۱۴ میلیون دلار پول بی صاحب در بانک ما و در حسابی وجود دارد که متعلق به یک مشتری خارجی متعلق به آقای کریستین ایک است که درروز دوشنبه ۳۱ ژوئیه سال ۲۰۰۰ به همراه تمام فامیلش در سانحه سقوط هواپیما در پاریس کشته شد .
از هنگامی که ما از مرگ او با اطلاع شدیم انتظار داشتیم که نزدیکانش برای دریافت پول اقدام کنند . براساس قوانین بانک ما باید کسی به عنوان فامیل یا اقوام آن مرحوم دنبال این پول باشد تا ما بتوانیم آنرا ترخیص کنیم ، بدبختانه فهمیدیم که تمام نزدیکانش در کنار او در این حادثه دلخراش کشته شدند و هیچکس برای ادعای مالکیت باقی نمانده است . بر مبنای چنین کشفی است که پیشنهاد این بیزینس بشما میشود .

تا این پول به عنوان فامیل یا بازمانده آن مرحوم به حساب شما واریز شود. چون ما نمی خواهیم که این پول به خزانه بانک ریخته شود. براساس قوانین بانک ما اگر پولی یازده سال بدون مراجعه در بانک بماند، به عنوان یک سرمایه بی صاحب به خزانه منتقل خواهد شد. در خواست ما از یک خارجی به عنوان فامیل یا از بازماندگان در بیزینس بر این مبناست که مشتری ما خارجی بود ویک بورکینایی نمی تواند فامیل یا از بستگان یک خارجی باشد

من موافقم که۵۰% این پول بشما که طرف حساب خارجی می شوید ،تعلق بگیرد و۵۰% هم متعلق بمن باشد. پس از آن من برای پرداخت پورسانتاژ مورد نظر به کشور شما خواهم آمد . پس، برای این که بتوانم هرچه زود این پول را به حساب بانکی شما واریز کنم شما باید بر اساس در خواست نامه ای که برایتان می فرستم خود را به عنوان فامیل یا وابسته شخص متوفی جا بزنید. بنابراین تقاضا دارم برای ارتباط مطمئن تلفن خصوصی و شماره فکس خودتانرا در اختیار من بگذارید واین که بگوئید پول کجا باید به حساب شما واریز شود . به محض دریافت پاسخ شما من متن اپلیکیشن را از طریق فکس یا ایمیل برایتان میفرستم . لازم است توجه شما را به این نکته جلب کنم که این معامله ای کاملأ مجانی است و لازم نیست در مورد ترتیبات این انتقال مالی هیچ ترسی بخود راه دهید فقط بلافاصله پس از دریافت این نامه با من تماس بگیرید .

اسپم های عاشقانه

سلام عزیزم چطوری

اسم من ایون کوما است و باعث خوشحالی است که برایت می نویسم . داشتم اینترنت گردی می کردم که با ایمیل ات برخوردم و با خودم گفتم که برایت بنویسم ،شاید اگر در تو هم اشتیاقی موجود باشد با هم دوست شدیم . باعث خوشحالی است که باشما در ارتباط باشم . بنابراین همدیگر را بهتر می شناسیم تا به بینیم در آینده چه پیش آید. منتظرت می مانم که اطلاعات بیشتری در مورد خودم بشما بدهم .می توانم عکس خودم را هم برایتان بفرستم ساعت ۴۴/۱ صبح – دوشیزه ایون کوما

اسپم های جایزه

شما یک میلیون پوند برنده شده اید

خانه لاتاری آنلاین هند

برندۀ عزیز وگرامی

با خوشحالی به اطلاع شما می رسانیم که درلاتاری سالانه ایندیا آنلاین مبلغ £۱,۰۰۰,۰۰۰GBP (یک میلیون پوند استرلینگ) برنده شده اید. این جایزه با همکاری Euro Millions Millionaire Promotion برای کمک به استفاده از اینترنت در سراسر جهان در نظر گرفته شده و به صورتی اتفاقی به افرادی درهمه دنیا اهدا میشود ، تا کارو کسب خود را ارتقاء بخشند و برنامه های تحصیلی شان را به پیش ببرند. شماره بلیط آنلاین شما XVX-189-298 است. این قرعه کشی در منطقه بازیلدن انجام گرفت . شما باید شماره بلیط خود را محفوظ دارید . چون تجربه گذشته به ما ثابت کرده که می تواند ادعاهای دیگری هم مطرح شود. فهرست افرادی که احراز هویت نکردند ، موجود است بنابراین هرچه زودتر و بدون هیچ تاخیری نام خودرا اعلام کنید .

هدف ما در بیست سال گذشته این بوده است که تغیرات اساسی در استانداردهای زندگی مردمانی در سراسر گیتی ( از آمریکا تا اروپا و از آسیا تا آفریقا و همه جا) بوجود آید. ایمیل شما به صورت کاملا اتفاقی در قرعه کشی امسال انتخاب شد . برای اظهار برنده شدن خود از طریق ایمیل زیر تماس بگیرید و اطلاعات در خواستی را نیز بفرستید

نماینده حقوقی آقای سونیل دوی

اسپم شبه علمی

دروغ پراکنی بینا قاره ای، از قول یک سازمان علمی

در تأ ئید نوستراداموس فرانسوی و نجوم مایایی؟

“ناسا پیش بینی کرده است که در ۲۳-۲۵ ​​دسامبر ۲۰۱۲ (سوم تا پنجم دی ۹۱) و در زمان تراز کائنات ، زمین به مدت ۳ روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد .

دانشمندان آمریکایی پیش بینی تغییرات کائنات ، خاموشی در کل کره زمین به مدت ۳ روز از تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۱۲ نموده اند.این پایان جهان نیست ، بلکه هم ترازی جهان است؛ جایی که خورشید ، زمین و سیاه چاله ای در مرکز کهکشان راه شیری برای اولین بار هم تراز می شوند و نیروی جاذبه کلان به زمین وارد میشود زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر نموده و سپس به بعد چهارم تغییر می نماید . در این گذار، جهان با تغییر بزرگی روبرو می شود و ما جهان جدیدی را خواهیم دید.پیش بینی شده است که این ۳ روز تاریکی در روزهای ۲۳، ۲۴، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۲ (سوم تا پنجم دی ماه ۹۱) اتفاق می افتد ، حفظ آرامش ، در آغوش کشیدن یکدیگر ، مناجات ، خواب به مدت ۳ روز بهترین راه حل است و آنهایی که بعد از این واقعه زنده می مانند با یک جهان نوین روبرو خواهند شد و متأسفانه افرادی که از این موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد .
از هم اکنون خوشحال باشید ، و از هر لحظه عمر خود لذت ببرید و نگران نباشید و هر روز به درگاه خدا دعا کنید.ُ در باره این که در ۲۰۱۲ چه اتفاقی رخ می دهد ، صحبت های زیادی رد وبدل می شود، اما خیلی از مردم آن را باور نمی کنند و نمی خواهند که در باره اش حرف بزنند زیرا می ترسند . ما نمی دانیم که چه رخ خواهد داد ، اما خوب است که به نصایح سازمان آمریکایی ی ناسا گوش فرا دهید. بهتر است که در ماه دسامبر مسافرت نکنید.”

ناسا ، بارها داستان پایان جهان را غیر علمی خواند ولی همچنان از قول آن سازمان ، در شبکه ای از ارتباطات نامرئی ، به خانه های سراسر جهان مخابره می شد.