انسان شناسی و فزهنگ
انسان شناسی، علمی ترین رشته علوم انسانی و انسانی ترین رشته در علوم است.

آغاز برنامه‌های تابستانی انسان‌شناسی و فرهنگ

پوستر: محسن صف‌شکن

همانگونه که در آخرین نشست «یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ» اعلام شد، برنامه های تابستانی ما پس از ماه مبارک رمضان و در سراسر تابستان ۱۳۹۳، ادامه خواهند یافت. این برنامه ها عمدتا شامل ، نشست های آموزشی می شوند که علاقمندان به حوزه های فرهنگ، علوم انسانی و اجتماعی به ویژه انسان شناسی بتوانند از آنها استفاده کنند.

برنامه های تابستانی انسان شناسی و فرهنگ با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی به اجرا در خواهند آمد. در این برنامه ها تلاش می شود که علاقمندان با ضروری ترین ابزارها و روش ها و مهارت های کار پژوهشی آشنا شوند. بدین منظور پژوهشگران انسان شناسی و فرهنگ، بسته های آموزشی را تهیه کرده اند که در آنها مهارت های اساسی و کاربردی برای پژوهشهای عملی در زمینه های اجتماعی آموخته می شوند.

ابن برنامه ها همچنین فرصتی است برای همکان برای آشنایی با اصول و روشهای تجربی علمی در این حوزه ها و جایگاهی برای بحث و تبادل نظر آزادانه و در عین حال امکان یافتن برای شروع یک پژوهش یا کار واقعی در زمینه ای نظری یا عملی در علوم اجتماعی.

هم از این رو ما از تمام دوستان علاقمند به بالا بردن مهارت خود و آمادگی یافتن برای مشارکت بیشتر در فعالیت های انسان شناسی و فرهنگ و یا شروع به کار کاربردی در این زمینه، دعوت می کنیم در این برنامه ها شرکت کنند.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام با روابط عمومی انسان‌شناسی و فرهنگ به آدرس anthropology.ir@gmail.com مکاتبه فرمایید.

نخستین برنامه روز ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، از ساعت ۵ تا ۸ بعدازظهر درباره «اصول پروپوزال نویسی» برگزار خواهد شد. استاد این برنامه دکتر جبار رحمانی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات اجتماعی و مدیر امور پژوهشی در انسان شناسی و فرهنگ است.

سایر نشست‌های علمی انسان شناسی و فرهنگ در تابستان:
۱۴ مرداد: اصول و نکات کاربردی در پروپوزال نویسی: دکتر جبار رحمانی
۲۱ مرداد: پدیدارشناسی؛ از نظریه تا روش: دکتر شایسته مدنی
۲۸ مرداد: قابلیت های GIS برای پژوهش های اجتماعی:خانم پریسا بالایی
۴ شهریور: شکل پژوهش و نحوه ارائه آن؛ آشنایی با سه نرم افزار کاربردی (Word، Powerpoint و Indesign): آقای حامد جلیلوند
۱۱ شهریور: فنون تسهیلگری؛ انقلابی در روش: خانم منیژه غزنویان و آقای حامد جلیلوند
۱۸ شهریور: آشنایی با ابزارهای دیجیتال در تحقیقات مردم نگارانه: دکتر مهرداد عربستانی
۲۵ شهریور: شیوه نگارش متون علمی: خانم فاطمه سیارپور