انسان شناسی و فزهنگ
انسان شناسی، علمی ترین رشته علوم انسانی و انسانی ترین رشته در علوم است.

هیلاری کلینتون

سال ها تک تک کانیدداهای ریاست جمهوری ( منجمله اوباما در ۲۰۰۸) ، تیم کین، سناتور ویرجینیا را در فهرست اسامی معاونت احتمالی خود قرار دادند. تری مک اولیف، وی را به هر دو کلینتن پیشنهاد کرد. هلری کلینتن توجه خاصی به کین داشته است، به عنوان مثال،‌ در ۲۰۱۴، که هنوز تصمیم قاطع ورود به مبارزات را نگرفته بود، کین به منظور مطرح ساختن خود، در برنامه ی صبحانه ی تبلیغاتی « آماده برای کلینتن» درکارولینای جنوبی شرکت کرد. در آن زمان وی یکی از معدود کسانی بود که هلری شخصا از وی تشکر کرد. سه شنبه بعد از ظهر، کین با سخنرانی در سنا به مناسبت سالگرد حکم براون در برابر هیئت آموزش ( که فریبکاریی بیش نبود) خود رادوباره مطرح ساخت و ابراز کرد که با اوباما، علیرغم برنده شدن در دو انتخابات و برخورداری از نرخ محبوبیت بسیار بالا، هما نند شهروندی درجه دومی رفتار می شود. وی پرسید: « تفاوت این رئیس جمهور با دیگران چیست که چنین رفتاری را بطلبد؟ « آشکارا، من جوابی برایش ندارم. نمی دانم چرا سنا با رد اتصابات اوباما، چنین در پی ویران کردن پیشینه ی سیاسی وی و نیز قانون اساسی است.»

به امید چنین مقابلات صریحی است که کلینتن کین را برای مقابله با ترامپ برگزیده است. در انتخابات فرمانداری ۲۰۰۵ ویرجینیا، مخالفان کین او را هیتلر نامیدند : مخالفت کین با حکم اعدام به معنای آن است که وی حتی هیتلر را نیز اعدام نمی کرد. در آن سال، تعداد تبلیغات منفی برای کین در رسانه ها بیش از امسال بود به گفته ی دیوید آیکبنن، مشاور رسانه ای کین « کین واقعا می تواند قبل از آن که به خود بیایید، فریب هایتان را عریان و کبابتان کند». البته دیگران و بخصوص در رسانه های تحت اختیار ترامپ این را جدی نمی گیرند. یکی از کارمندان بلند مرتبه ی کین، وی را « نامزدی فوق العاده برای ریاست جمهور ی می داند… ولی چندان علاقه ای به ایفای نقش مزدور سیاسی ندارد. او متفکری است که ترجیح می دهد در صحنه ی داده های سیاسی بازی کند. وی اهل برخورد های حساب نشده و ساز و دهل تبلیغاتی نیست.» دفتر کین تقاضای مصاحبه با وی را در جا رد کرد. سه شنبه، قبل از اعلام رسمی اتتخاب وی برای معاونت کلینتن، طی سحنان بسیار کوتاهی کین ابراز داشت: « هشت سال پیش هم در مورد من حرف هایی زده شد، و هرگز به نظرم واقعی نیامد و هنوز هم به نظرم واقعی نیست.» جمهوری خواهان هر لحظه منتظر طرح سؤالی هستند که از پی مسافرت کین به عنوان فرماندار در زمان دادگاه باب مک دونالد،( جانشین جهمهوری خواه وی) طرح شد هستند. از طرف دیگر کین با بیست سال تجربه سیاسی، هرگز در انتخابات ( از شورای شهر تا شهر داری، از معاونت فرمانداری تا فرمانداری و تا شورای ملی دمکرات ها) شکست نخورده است و حتی در ۲۰۱۲، از حمایت مالی بیشتری نسبت به اوباما برخوردار شد. وی وکیل حقوق مدنی است، و داماد فرماندار جمهوری خواه ویرجینا ست. از اعضای دایمی کلیسایی سیاه و با سهولت خاصی از مذهب و ایمان سخن می گوید. کاتولیکی چنان معتقد است که با مرخصی یک ساله از دانشگده ی حقوق، به هندوراس رفته و به تبلیغ مسیحیت پرداخت. به روانی اسپانیولی صحبت می کند. با کین، کلینتن شانسی بالاتر به کسب رأی سفیدپوستان مرد و مادران ساکن حومه و شوهرانشان دارد.

کین اما چندان شخصیت جذابی ندارد و در ۵۸ سالگی، وزنه ای در مقابل کهولت هلری برای جلب جوانان نیست. در این انتخابات که شعار مسلط، ضد دستگاهی و نهادی بوده است، کین چندان جلب نظر نمی کند. پیشروان، همکاری کلینتن / کین را ادامه ی وضع فعلی به اضافه ی جنگ های متعدد تر می خوانند. در شرایطی که سندرز که راست گرایی حزب جمهوری خواه را هدف حمله قرار می دهد، کین ، با سیاست های سنتریستی اش، شانسی در جلب چپ های دمکرات ندارد. دست راستی های دمکرات نیز از اتحاد وی با کلینتن دل خوشی ندارند. وی در مورد مقابله ی کلینتن با ترامپ ابراز داشت: « نمی دانم، کلینتن باید با صادق ماندن به خود، به مبارزه با ترامپ برود و نه طبق دستور این و آن.»

سندرز انتخاب کین را توسط کلینتن، باعث نگرانی و مأیوس کننده ولی نه غیر منتظره خواند و ابزار داشت سناتور الیزابت وارن را به کین ترجیح می داد. وی ادامه داد که انتخاب کین باعث سست شدن تمایل طرفدارانش به رأی دادن به کلیتن است. شش ماه پیش سندرز اظهار داشته بود که مخالفت حزب دمکرات با مبارزه ی انتخاباتی من روش بود. روز جمعه ویکی لیکس حدود بیست هزار پیام ایمیلی کمیته ی ملی حرب دمکرات را ( بین ژانویه ی ۲۰۱۵ تا مه ۲۰۱۶) منتشر ساخته و تعدادی از این پیام ها را از طریق توئیتز برجسته ساخت؛ مانند پیام مارک پوستنداک به اوییس میراندا ( مدیر ارتباطات حزب جمهوری خواه) در ۲۱ مه ۲۰۱۶ مبنی بر الزام به راه انداختن کارزار تبلیغاتی منفی در باره ی سندرز. پیام دیگری در ۵ مه ۲۰۱۶ از طرف برد مارشال برمذهب سندرز به عنوان عاملی منفی تکیه داشت. پیام دیگری از طرف دبی واسر من شولتز،‌ در ۱۹ مه ۲۰۱۶، موضع وی را در باره ی اسرائیل نگران کننده خواند و آن را بهترین تاکیتیک برای به حاشیه راندن سندرز نامید. این افشاگری، کناره گیری شولتز را برایش خرید ( و البته کلینتن سریعا وی را برای پستی دیگر استخدام کرد). جیل استین، نامزد حزب سبز نیز این پیام ها را شاهدی بر همراهی کمیته ی ملی حرب دمکرات با کلینتن در میارزه اش علیه سندرز خواند. انتخاب کین که حامی شراکت در ترانس پسیفیک، طرفدار وال استریت و ابر شرکت ها،و موافق استخراج با شکست هیدورلیکی است، نشانه ای از سیاست ها ی آتی کلینتن است. این همان اشتباهی است که در سال ۲۰۰۰، گور با انتخاب لیبرمنِ راست گرا برای معاونت خود کرد و منتج به منزوی ساختن دمکرات های پیشرو شد. زنان نیز از انتخاب کین که مخالف سقط جنین است ابراز نگرانی کرده اند.

این انتخابات قدرت سیاسی پایه های سندرز و مستقلان سیاسی را نشان خواهد داد.‌ آیا هنوز به وزنه ای در صحنه ی سیاسی ایالات متحده تبدیل شده اند؟ به نظر می رسد راه درازی در پیش داشته باشند.

تویسنده: EDWARD-ISAAC DOVERE دوور ـ برگردان عاطفه اولیایی

۰ ۰ ۱ ۲۵ ۱۴۹ self 1 1 173 14.0 Normal 0 false false false EN-US JA X-NONE

http://www.politico.com/story/2016/05/tim-kaine-hillary-clinton-attack-223296