انسان شناسی و فزهنگ
انسان شناسی، علمی ترین رشته علوم انسانی و انسانی ترین رشته در علوم است.

آخرین جلسه بررسی سینمای محمد رضا اصلانی

آخرین جلسه از مجموعه جلسات بررسی آثار سینمایی محند رضا اصلانی، روز شنبه ۱۷ بهمن، در محل موسسه فضا برگزار می شود. در این جلسه با حضور حمید رضا اردلان (مشاور فیلمنامه آتش سبز) و ناصر فکوهی، مدیر انسان شناسی و فرهنگ، برگزار می شود. موضوع جلسه در آن واحد بررسی آتش سبز به عنوان یکی از مهم ترین فیلم های داستانی در کارنامه سینمایی اصلانی و مرور و تحلیلی عمومی بر سینمای اصلانی است.

ناصر فکوهی در این جلسه بخشی از سخنرانی خود را به تحلیل «آتش سبز» اختصاص داده و در بخش دوم سخنرانی خود به تشریح آنچه پروژه فکری – سینمایی اصلانی با تکیه بر مجموعه آثار این فیلمساز، می نامد می پردازد. این پروژه در چارچوب تلفیقی که اصلانی میان عرفان ایرانی و آوانگاردیسم ساختارگرای اروپایی انجام داده است، تحلیل می شود.

«آتش سبز» دومین فیلم بلند داستانی اصلانی و نخستین تلاش جدّی او در کشفِ سینمایی از افسانه های ایران و ارائه روایتی اصیل از آنها است که در سال ۱۳۸۶ ساخته و برای مدت محدودی اکران شد.

 

مشخصات فیلم:

۳۵ میلیمتری – ۱۰۵ دقیقه

مدیر فیلمبرداری: مرتضی پور صمدی

بازیگران: عزت الله انتظامی، فرخ نعمتی، آهو خردمند، مهتاب کرامتی، مهدی احمدی، پگاه آهنگرانی و هوشنگ قوانلو

موسیقی: محمدرضا درویشی، همایون شجریان

طراح صحنه و لباس: ژیلا مهرجویی

صدابردار: محمد مختاری

علاقمندان شرکت در این جلسه به آدرس، میدان هفت تیر، ضلع شمال شرقی میدان، کوچه عبدالکریم شریعتی، شماره ۳۸، موسسه فضا، مراجعه نمایند.