انسان شناسی و فزهنگ
انسان شناسی، علمی ترین رشته علوم انسانی و انسانی ترین رشته در علوم است.

گزارش مالی آبان‌ماه ۱۳۹۸

گزارش مالی و تشکر از همیاران و علاقمندان انسان‌شناسی و فرهنگ برای کمک‌های مالی آنها در آبان ماه ۱۳۹۸

در آبان ماه ۱۳۹۸، دوستان و علاقمندان «انسان‌شناسی و فرهنگ» مبلغ یک میلیون و دویست و پنجاه و شش هزار تومان به موسسه ما کمک مالی کرده‌اند که از آنها بسیار تشکر می کنیم. علاوه بر آن مبلغ ۴۰۰ هزار تومان نیز اعضای هیئت مدیره به مجموعه کمک کرده‌اند.

این گزارش با تاخیری چند روزه منتشر می شود که دلیل آن قطع اینترنت در هفته های گذشته بود.

کمک ‌های مردمی در دو ماه اخیر کاهش داشته است و امیدواریم دوستان به ویژه همیاران با کمک های خود به تداوم و تسریع فعالیت های ماه کمک کنند.

هزینه انجام شده در ماه جاری عبارت بوده اند از:

۱- مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان برای پیاده سازی و ویرایش ده گزارش از سخنرانی های یکشنبه ها که به انتشار خواهند رسید.

هزینه های پیش رو برای ماه های آینده:
۱- تامین هزینه ویژه نامه نوروزی و جهاردهمین سالگرد انسان شناسی و فرهنگ به مبلغ ۲ میلیون تومان
۲- هزینه انتقال داده ها از سایت های قدیمی به سایت های جدید: حدود ده میلیون تومان
۳- هزینه توسعه سایت و برنامه های پروژه پیوسته «تاریخ فرهنگی ایران مدرن» (سایت، کانال های اینترنتی و کتاب‌ها): حدود پنج میلیون تومان
۴- هزینه توسعه انتشارات. حدود ۱۰ میلیون تومان برای سال ۱۳۹۸
۵- هزینه ویژه نامه نوروزی انسان شناسی و فرهنگ و جهاردهمین سالگرد: دو میلیون تومان

هزینه های پیش بینی شده برای سال علمی ۱۳۹۸-۹۹ تا پایان تابستان ۹۹: سی میلیون تومان است که به هر اندازه تامین شود مصرف خواهد شد.

پروژه هایی که در صورت کمک های آتی شما مایل به انجامشان هستیم عبارتند از :

۱- ادامه پروژه تاریخ فرهنگی ایران مدرن و آغاز انجام مصاحبه های شفاهی عمومی و پیاده و منتشر کردن آنها به ویژه با افراد دارای تجربه در شهرهایی به جز تهران
۲- پروژه عکس و فیلمبرداری و تهیه برنامه های ویدیویی و ضبط سیستماتیک برنامه های فرهنگی شهرستان ها و تهران به صورت صوتی و تصویری و پخش آنها روی کانال های خود
۳- برنامه بازتولید مقالات فرهنگی مطبوعات دهه ۱۳۴۰ به صورت فایل های ورد قابل دسترس برای استفاده همگان

کمک شما به ما می تواند به این برنامه ها یاری رساند.

این کمک‌ها برای تداوم کار موسسه ما که هیچ منبعی جز کمک اعضای خود ندارد، حیاتی است. فرایند صدور کارت‌برای اعضای انسان‌شناسی و فرهنگ از فروردین ماه ۱۳۹۸ آغاز شده است و در طول سال همچنان ادامه دارد. مبلغ تعیین شده برای عضویت سالانه، حداقل ۲۵ هزار تومان در داخل کشور و ۲۰ دلار برای اعضای مقیم خارج از ایران، تعیین شده است. همیارانی که در سه ماه گذشته کمکی بیشتر از این مبلغ انجام داده‌اند نیازی به پرداخت حق عضویت ندارند و کافی است که عکس و مشخصات خود را ارسال کنند تا کارت عضویت سالانه برایشان صادر شود. عکس و مشخصات خود را برای آقای یوسف سرافراز ارسال کنید با آدرس زیر:
yusef_sarafraz@yahoo.com

خوانندگان و علاقمندان انسان شناسی و فرهنگ در خارج از کشور به ویژه به دلیل بحران ارزی می توانند با عضویت خود کمک موثری به ما بکنند.

با این کارت‌ها می توانید از خدمات و محصولات متعددی با تخفیف در نزد اعضای نهادینه همیاران انسان شناسی و فرهنگ استفاده کنید.

اگر بخواهیم بتوانیم یک کار فرهنگی مفید و بدون وابستگی به گروه‌های دولتی و خصوصی انجام بدهیم، باید هزینه آن را خودمان تامین کنیم. امیدواریم دوستانی که در ماه گذشته به ما کمک مالی کردند، بتوانند در این ماه و در ماه های بعدی نیز به صورت منظم به کمک های خود ادامه بدهند و همچنین سایر دوستانی که از خدمات انسان شناسی و فرهنگ استفاده می کنند، ترغیب شوند با کمک مالی داوطلبانه به این مجموعه حیات آن را تضمین کنند.

دوستانی که دارای توان مالی بیشتری هستند و همچنین سازمان ها و نهادهای فرهنگی (ناشران، کتابفروشی ها، سالن های نمایش و تئاتر و …) اگر به عضویت کانال همیاران انسان شناسی و فرهنگ در بیایند می توانند با کمک های ماهانه خود سهم بسیار زیادی در پیشبرد برنامه های ما داشته باشند.

انسان شناسی و فرهنگ تا زمانی که از کمک های مالی همیاران خود برخوردار باشد و همین طور از کار داوطلبانه اعضایش بدون شک به کار خود ادامه خواهد داد.

از طرف مرکز انسان شناسی و فرهنگ به صورت سیستماتیک نامه هایی برای کمک مالی به شما ارسال می شود در صوتی که مایل هستید این نامه ها متوقف شود لطفا با یک ایمیل به ما اطلاع دهید.

باز هم از شما متشکریم. گزارش بعدی در ابتدای آذر ماه ۱۳۹۸ به اطلاع شما خواهد رسید.

برای عضویت در کانال همیاران مالی انسان‌شناسی و فرهنگ:

https://t.me/iiachamyaran

شماره کارت بانک ملی به نام مدیریت انسان شناسی و فرهنگ برای کارت به کارت :

۶۰۳۷-۹۹۷۴-۵۵۸۸-۹۰۰۷

https://t.me/iiachamyaran

انسان‌شناسی و فرهنگ از این پس به صورت ماهیانه گزارش مالی خود را روی سایت هم ارائه می‌کند.